sobota, 21 maja 2011

Startup ChcePomagac.org


Co to jest chcepomagac.org?

1. Platforma internetowa chcepomagac.org łączy ludzi dobrej woli z organizacjami pozarządowymi, których misją jest niesienie szeroko rozumianej pomocy.

2. Dzięki nam organizacje mogą w wygodny, profesjonalny i jednocześnie w pełni bezpieczny sposób pozyskiwać środki na realizację celów statutowych lub znaleźć ludzi chętnych do pomocy w ramach wolontariatu.

3. Z drugiej strony dzięki „chcepomagac.org” zawsze wtedy, kiedy odczuwasz chęć niesienia pomocy oraz masz taką możliwość możesz ją w bardzo wygodny sposób zrealizować.

Geneza powstania:

Według badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Klon/Jawor 54% Polaków przekazało w ciągu ostatniego roku pieniądze lub dary rzeczowe na rzecz organizacji i inicjatyw społecznych. Wynik brzmi optymistycznie, jednak szczegółowa analiza pokazuje, że ponad połowa z nich pomogła tylko raz – podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja ProArt postanowiła zmienić specyfikę polskiej filantropii z „akcyjnej” na konsekwentną i systematyczną. Konsekwentnie dążymy do realizacji naszej wizji, czyli stworzenie całkowicie darmowego, największego i najwygodniejszego w Polsce „katalogu sposobów na pomaganie”.


Cele projektu:

Skuteczne wsparcie działalności prowadzonej przez organizacje pozarządowe w sferze zadań publicznych obejmującej następujące zadania:
  • działalność charytatywną; 
  • ochronę i promocję zdrowia; 
  • promocję zatrudnienia; 
  • działalność wspomagającą rozwój gospodarczy; 
  • nauka, 
  • edukacja, 
  • oświata i wychowanie; 
  • kultura, sztuka; 
  • ekologia; 
  • bezpieczeństwo publiczne; 
  • upowszechnianie i ochrona praw i wolości człowieka; 
  • działania na rzecz integracji europejskiej oraz inne.

Misja projektu:

Systematyczna zmiana specyfiki polskiej filantropi z „akcyjnej” na konsekwentną i systematyczną.

Przepływy finansowe:

Projekt jest inicjatywą NON-PROFIT oraz administrowany jest przez Fundację ProArt.
Chcepomagac.org nie pobiera żadnych prowizji od wpłat lub od wpłacającego Pomagającego, ani od żadnej z Organizacji, która wpłatę przyjmuje. Wpłaty od Pomagających przekazywane są poprzez Serwis Pośrednictwa Finansowego Dotpay do Partnerów z całkowitym pominięciem Administratora. Przekazywane środki finansowe obarczone są jedynie prowizją narzucaną przez operatora systemu płatności (Dotpay) na zasadach preferencyjnych. Jej wysokość wacha się od 1,8% do 2,4% i zmniejsza wpłaconą kwotę na rzecz Organizacji i nie obciąża dodatkowo konta Pomagającego.
Serwis jest efektem współpracy Fundacji ProArt i agencji interaktywnej HyperCREW (główny sponsor i wykonawca). Rejestracja w serwisie jest całkowicie darmowa.

Finansowanie:

Koszty:

a) dotacje dla partnerów terytorialnych
b) tworzenie i rozwój portali satelitarnych (wynagrodzenie pracowników produkcyjnych, zakup sprzętu informatycznego oraz wartości niematerialnych i prawnych - licencje)
c) bieżące utrzymanie portali (serwery, domeny, wynagrodzenie pracowników technicznych)
d) promocja
e) infrastruktura fundacji (biuro, księgowość, telefony)
f) edukacja, szkolenia wolontariuszy, szkolenia pracowników

Przychody:

a) dotacje z Unii Europejskiej – FIO oraz działanie 7.2.2 POKL,
b) dobrowolne wpłaty od darczyńców na rzecz Fundacji
a) środki przekazywane z 1% podatku
c) granty celowe od dużych fundacji i stowarzyszeń
d) przychody uzyskiwane z działalności gospodarczej (sprzedaż reklam )
e) sponsorzy
f) organizacja szkoleń

Bezpieczeństwo:

Chcepomagac.org gwarantuje najwyższe standardy ochrony danych oraz bezpieczeństwo transakcji zarówno darczyńcom jak i organizacjom pożytku publicznego.
Dotpay – nasz partner obsługujący transakcje - to najbezpieczniejszy system obsługi płatności online. Dzięki wysokiej klasy zabezpieczeniom nie ma możliwości przechwycenia danych przekazywanych za pośrednictwem witryny internetowej. Użytkownicy strony mają absolutną pewność, że łączą się bezpiecznie z naszym serwisem. Zabezpieczenia funkcjonują w przypadku każdej przeglądarki internetowej.
W systemie nie są przechowywane żadne informacje dotyczące dostępu do kont bankowych lub numerów kart kredytowych. Informacje te wprowadzane są wyłącznie na oficjalnych stronach banków oraz u operatorów kart płatniczych.